Úvodom

Vítam Vás na oficiálnej internetovej stránke našej obce, ktorá je tu predovšetkým pre Vás, drahí spoluobčania, šujani a šujanky. Prihovárame sa i podnikateľom, návštevníkom a všetkým, ktorý prejavia akýkoľvek záujem o obec.

Prostredníctvom tejto prezentácie Vás informujeme o obecných aktivitách. Zároveň cez prepojený "fejsbúkovský" profil obce dávame priestor na vyjadrenie i Vám. Profil nám spravuje bezodplatne Mirko Uhlárik, za čo mu patrí náš obdiv a vďaka. Vyzývame Vás k otvorenej a konštruktívnej diskusii a vopred ďakujeme za všetky Vaše postrehy, názory na dianie v obci i cenné podnety. Povinne zverejňované dokumenty nájdete v menu "Život v obci" alebo kliknutím na odkaz v ľavej časti tejto stránky. Rovnako tu nájdete aj prístup k oznamom. Foto a video nájdete vo fotogalérii ale taktiež aj na facebooku.

Toto naše oficiálne webové sídlo je našim administrátorom neustále prispôsobované Vašim potrebám. Či už po formálnej (prehľadnosť, ľahká a rýchla orientácia), tak i obsahovej stránke, aby všetkým nám - jej užívateľom – priniesla čo najpríjemnejší zážitok."

Michal Pastorek, starosta obce


Stručné info

Šuja je malá obec v Rajeckej kotline s 333 obyvateľmi. Leží na úpätí vrchu Srniak (810 m.n.m.), na povodí rieky Rajčianky, približne 1 km južne od Rajca smerom na Rajeckú Lesnú. 

Obec je známa vďaka prírodnej rezervácii Šujské rašelinisko, neprehliadnuteľným štrkopieskovým kameňolomom a dvoma nebezpečne ostrými 90-stupňovovými zákrutami v tvare písmena Š. 

Ako samospráva jestvujeme od roku 1997, kedy sa Šuja oficiálne oddelila od mesta Rajec. Môžete sa u nás zastaviť na chutné jedlo v dvoch reštauráciách.

 Foto obecny urad a kaplnka

Úradné hodiny

Pondelok 8.00 - 12.00 12.30 - 15.00
Utorok 8.00 - 12.00 12.30 - 15.00
Streda 8.00 - 12.00 12.30 - 17.00
Štvrtok 8.00 - 14.00
Piatok nestránkový deň

Virtuálny cintorín

Aktuálne počasie

Počasie Šuja tu
Ku skvalitneniu našich služieb využívame súbory cookies. Používaním týchto stránok nám automaticky dávate súhlas na ich použitie.

https://www.traditionrolex.com/3

https://www.traditionrolex.com/3

https://www.traditionrolex.com/3